Doğru şerit testere bıçağı ölçüsü

Üretim sektörünün olmazsa olmazı şerit testere bıçakları ahşap kesimleri için metal kesimler için et kemik kesimler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğru şerit testere ölçüleri nasıl tespit edilir Bu sorunun cevabını arıyoruz hangi malzemeye hangi bıçağı hangi genişlikte hangi uzunlukta hangi diş aralığında kullanmamız gerektiği hangi malzemeyi hangi sertlikte kullanmamız gerektiği diş ucu sertleştirilmiş malzeme ya da ucu sertleştirilmiş malzeme hangisini kullanmam gerekiyor sorularının Cevabını vermeye çalışacağız. Şerit testere bıçağı nın uzunluk tespiti

Şerit testere bıçağı uzunluk tespitini yapmak içinmakine üzerinde bulunan makinanın şerit uzunluğu gösterir tabelaları kontrol edilmesi �lk yapacağımız tespit olacak Eğer makine üzerinde şerit testere uzunluğu onu gösterir tabela yok ise şerit testere makinasının marka ve modelini girerek Google üzerinde arama yapabilir şerit testere makinesi üretici web sitelerinde şerit testere bıçağının uzunlukla ilgili tavsiye edilen ölçülere ulaşılabilir.

Böyle bir imkanımız daha olmadığın Farz edelim kopan kediden uzunluğunu metre ile ölçerek ya da bir ip yardımıyla kasnağın gergin halde göçmesi ile şerit testere uzunluğu tespit edilebilir.

Şerit testeregenişliğini neye göre tespit etmeliyim ?

Şerit testere bıçağı nın genişliğikesilecek malzemenin yüksekliği kesilecek malzemenin kavisli ya da düz kesimli yapılacak soruları ile birlikte tespit edilir. Seçilecek malzemenin kavisli ya da duş kesilecek olması şerit testere bıçağı mı genişliğini seçiminde etkin rol oynar. Kesilecek malzeme düz kesimi yapılacaksa kestiğimiz şerit testere bıçağının genişliği 10mm ve üzeri olması gerekir. Kesilecek mi alacağım dedi kavis yapılacak ise radius değerine göre dar kavisler için 3 milimetre daha az kavisler için 6 milimetre şerit testere bıçağı tercih edilmelidir.

şerit testere bıçağı nın iş hatvesi seçimi nasıl yapılı?

şerit testere bıçağının iş adresi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hassas kesim kafa kesim için kullanılan bıçakları ayrı ayrı temin etmek olacaktır hassas kesim bıçakları sık dişli bıçaklar olup yavaş ve temiz kesim yapar kaba kesim bıçakları seyrek dişli bıçaklar olup seri kesim için uygun şerit testere bıçaklarıdır. Kaba kesim bıçakları ile yapılan kesimlerde zımpara işi çıkabilmektedir. Şerit testere bıçağı sorunları çözümleri önerileri siz değerli müşterilerimize paylaşmaya gayret göstermeye çalışacağız şerit testere bıçakları hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünde bize iletebilir veya telefon numarası aracılığıyla bize sorularınızı iletebilirsiniz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız saygılarımızla

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!